Podle ředitele Milana Majera se do akce se zapojilo 70 policistů pardubického, královéhradeckého a trutnovského inspektorátu SCPP. Od šesti do dvanácti hodin navštívili v sedmi okresech 54 objektů, jako jsou ubytovny, hotely, nádraží a jiná místa, kde se cizinci nejčastěji zdržují.

„Dopoledne jsme zkontrolovali 677 osob, z toho 549 cizinců. Zjistili jsme 31 případů porušení zákona a uložili pokuty v celkové výši 30 700 korun,“ zhodnotil první část akce, která trvala až do nočních hodin, ředitel Milan Majer.

V síti hradecké cizinecké a pohraniční policie uvízli i dva cizinci, z nichž jeden Slovák nemohl prokázat svou totožnost platným dokladem. Policisté ho museli předvést na služebnu.

„Zadrželi jsme také Ukrajince, který se pohyboval v naší republice neoprávněně od 21. dubna 2006. Bude mu vydáno správní vyhoštění z České republiky,“ poznamenal ředitel královéhradeckého oblastního ředitelství SCPP Milan Majer.

Součástí akce byly i kontroly staveb a firem, kde pracují ve větší míře cizinci. U továrny Panasonic v Pardubicích policisté narazili na Moldavana, který u sebe neměl doklady. Ukázalo se však, že muž má všechny dokumenty v pořádku. Jelikož mu však doklady byly vystaveny teprve nedávno, jeho údaje dohledávali policisté delší dobu.

Na Trutnovsku dva Ukrajinci neměli zaplacené zdravotní pojištění, za což dostali pokutu.

(zpr)