Projížděl s rodinou Brněncem u Svitav, kde viděl lehkou nehodu motorkáře. Jen o pár kilometrů dále se proti němu vyřítilo policejní auto. Měl v tu chvíli dojem, že se stane tragická nehoda. Stálo při něm štěstí. Na jízdu policie ale podal oficiální stížnost. Nechce, aby u policie pracovali lidé, kteří ohrožují životy druhých. Podle vedení svitavské policie ale k pochybení nedošlo. Policista pospíchal k nehodě motocyklisty.

„Viděl jsem tu nehodu. Jela k ní policejní oktávka. Asi tři kilometry před Svitavami její řidič začal předjíždět přes plnou čáru a na horizontu. Odhaduju, že jel tak 150 km/hod. Málem mě zabil i s celou rodinou. Maják měl asi puštěný, ale viděl jsem to auto tak na 1,5 vteřiny. Akustickou signalizaci ale určitě neměl zapnutou. Celou věc jsem ohlásil na linku 158,“ popsal událost Vojtěch Komárek z Chrudimi, který se na nás obrátil.

Navíc podal oficiální stížnost na Policii České republiky. „Odpověděli, že věc předávají do Svitav,“ dodal Komárek.

Po dvou měsících dostal odpověď. Vedení Policie ČR ve Svitavách neshledalo, že by se sloužící policista dopustil pochybení. „Podávám odvolání, nelze, aby policie ohrožovala životy,“ dodává Komárek.