Policistů je v Pardubickém kraji stále málo, proto policie pořádá nábor. Ve fotogalerii se podívejte na loňské testy v Brně.

„V rámci krajského ředitelství policie Pardubického kraje je aktuálně stále potřeba doplňování početních stavů policistů. Momentálně je zapotřebí doplnit stavy zejména na obvodních odděleních, dálničním oddělení Vysoké Mýto a odboru cizinecké policie,“ sdělila Renata Běhalová, personalistka krajské policie.

Vtipné policejní náborové video:

Zdroj: Youtube

„U policie mě to baví. Nesedím jen v kanceláři, ale dostanu se k různým životním situacím, se kterými bych se v běžném životě nesetkala. To mě obohacuje, a díky tomu si dokážu udělat životní nadhled,“ řekla policistka ze Svitavska.

Ale nejde jen o jednorázové nábory. Zájemci o práci v uniformě se hlásí pořád. „Posilovat je třeba neustále celé krajské ředitelství, abychom byli schopni reagovat i na případná skončení ve služebním poměru příslušníků policie,“ dodala Běhalová. Uchazeč o práci u policie musí splnit psychologické testy, testy tělesné zdatnosti a zdravotní prohlídky. Policisté se shodují, že je to velmi specifická práce, která ale rozhodně není pro každého.

„U policie mě to baví. Nesedím jen v kanceláři, ale dostanu se k různým životním situacím, se kterými bych se v běžném životě nesetkala. To mě obohacuje, a díky tomu si dokážu udělat životní nadhled,“ řekla policistka ze Svitavska.

Máte na práci policisty? Každý si to může zkusit v náborové kampani a workshopech, které policie chystá. V Pardubickém kraji akce začíná 9. září v Ústí nad Orlicí. Další se pak uskuteční v Pardubicích, Skutči a Moravské Třebové.

Policie láká na řadu výhod, jako je náborový příspěvek 75 tisíc korun nebo šest týdnů dovolené, ale podmínky přijetí jsou poměrně tvrdé. A pokud má člověk tetování, nemusí uniformu obléknout, ani kdyby byl extrémně rychlý a zdatný.

„Na vzhled policistů jsou vzhledem k jejich společenskému postavení kladeny přísnější požadavky. Ty se u policistů odrážejí mimo jiné v zákazu viditelného tetování,“ informovala policie ve svých požadavcích.

Více infomací o náboru a o práci u policie najdete ZDE.

FYZOTESTY NA(NE)ČISTO

Máš příležitost ověřit si fyzickou kondici a dozvědět se něco o policejní práci 

Termíny a místa konání:

09. 09. 2021 SŠ automobilní Ústí nad Orlicí v 8.30 hod. /Dukelská 313, 562 01 Ústí nad Orlicí/
24. 09. 2021 SPŠ chemická Pardubice v 8.30 hod. /Poděbradská 94, 530 09 Pardubice/
21. 10. 2021 Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů Skuteč v 8.30 hod. /Vítězslava Nováka 584, 539 73 Skuteč/
25. 10. 2021 ISŠ Moravská Třebová v 8.30 hod. /Brněnská 1405, 571 01 Moravská Třebová/