O víkendové Salvátorské pouti pro jistotu policie posílila hlídky, v obhlídkové činnosti byli strážníci i chrudimští dobrovolní hasiči. Překvapivě nebylo třeba žádného zásahu.

„Během chrudimské pouti k žádné mimořádné události nedošlo,“ potvrdil v neděli tiskový mluvčí policie Lukáš Maier.

Jedno velké plus si ale mohou muži zákona přičíst: v pátek dopoledne se pátračům Územního odboru PČR Chrudim podařilo nalézt třicetiletého muže z Královéhradecka, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Zrovna stavěl pouťovou atrakci. „Po provedení potřebných úkonů byl muž propuštěn na svobodu,“ dodal mluvčí Maier.

Strážníci městské policie ale zažili v sobotu dva případy opilství, které skončily na záchytné protialkoholní stanici v Hradci Králové. První byl oznámen po šestnácté hodině, hlídku volal občan upozorňující na to, že v zahrádkářské kolonii Na Bělidle je opilec se psem, který napadá lidi. Muž ležel v trávě, nebyl orientován, měl v dechu 1,84 promile alkoholu v dechu. Pes byl umístěn v útulku.

Před 19. hodinou vyjeli strážnici do Fibichovy ulice, kde se povaloval silně opilý Chrudimák. S 3,5 promile alkoholu v dechu skončil i on na záchytce.

Fotogalerii z průběhu pouti a slavnostní mše arcibiskupa Dominika Duky najdete ZDE!