„Když jsme se dostavili pár minut před zahájením akce na místo, už na nás čekala fronta osobních vozidel. Během dvou hodin jsme stihli změřit skla u 68 aut, z nichž pouze u pěti aut byla okna v pořádku, což znamená propustnost minimálně sedmdesát procent,“ uvedla Iva Kormošová, tisková mluvčí královéhradeckých policistů.

Dvaatřicet automobilů mělo propustnost pod hranicí padesáti procent, u třiadvaceti byla dokonce pod dvacet procent. Velikým překvapením byla červená fabia, u které policisté naměřili pouze 3,4 procenta.

„Řidiči nám kladli nespočet otázek, na které dostávali konkrétní odpovědi. Poté uznali, že ztmavení skel je nebezpečné jak pro ně, tak pro další účastníky silničního provozu, hlavně chodce. Odjížděli s přesvědčením, že se frajeřina nevyplácí a fólie nebo pokovení odstraní,“ dodala Iva Kormošová. Podle jejích slov mnoho řidičů netušilo, že jejich okna nesplňují kritéria daná zákonem. Jelikož policisté nestihli uspokojit zájem všech přítomných řidičů, akci budou nejspíše opakovat.