Sedmasedmdesátiletý muž z Chrudimska si odjel odvolit do svého volebního okrsku ve vedlejší obci. Když při návratu vystupoval z vozu, zkolaboval před budovou, kde se nachází volební místnost.

Podle Cyrila Štangla z organizačního a právního odboru krajského úřadu, který má dohled nad volbami na starosti, se volby v okrsku v Radimi nepřeruší. „Byl povolán náhradník, musí být přítomen i na sčítání hlasů," řekl Štangl.

V pátek zemřela jednaosmdesátiletá volička v kulturním domě ve Frýdku-Místku. Upadla do bezvědomí krátce poté, co odvolila. Přes snahu lékařů se ji nepodařilo zachránit.

Za posledních 15 let bylo během voleb zaznamenáno několik podobných případů. Při volbách do Sněmovny v roce 1998 podlehl infarktu šestasedmdesátiletý Brňan krátce poté, co odevzdal svůj hlas a odešel z volební místnosti. Při senátních volbách v říjnu 2002 zemřel na selhání srdce místopředseda okrskové komise v Brně, při volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2006 zemřeli přímo ve volebních místnostech dva lidé, v Praze a v Bludově na Šumpersku. Na podzim 2008 při krajských volbách zemřel ve volební místnosti v Praci na Brněnsku osmasedmdesátiletý volič ještě předtím, než stihl odevzdat svůj hlas.