Celorepublikové kolo, kterého se zúčastní z každého krajského policejního ředitelství dva policisté, jako každý rok prověří odborné i praktické znalosti a dovednosti soutěžících policistů.

Nejprve příjde na řadu teoretická část v podobě testů z odborných znalostí a poté dojde k praktickému prověření dovedností, kdy soutěžící předvedou své regulovčické schopnosti na křižovatce a komunikaci s řidiči při běžné dopravní kontrole.

Praktická část soutěže proběhne u zimního stadionu na křižovatce ulic Sukova třída a Hradecká. Řidič, který po 10. hodině plánuje cestu touto křižovatkou, by si měl určitě oprášit znalosti, jak že ta pravidla vypadají a na jaký povel vlastně může jet.

Nejlepší tři policisté, budou odměněni poháry a první tři krajká ředitelství dostanou pamětní talíře. Jméno vítěze bude vyryto do „putovní regulky“, která zůstane rok na příslušném krajském ředitelství, kde vítěz slouží. Vyhodnocení soutěže a vyhlášení vítězů proběhne za účasti ředitele dopravní policie plk. Ing. Leoše Tržila.

nprap. Eva Maturová, tisková mluvčí