V průměru pak dosahoval vítr síly zhruba 76 kilometrů za hodinu. Podle Beaufortovy stupnice jde o vichřici, která může působit menší škody na stavbách. Strhává například tašky ze střech.

Následky červnové vichřice v Lovětínské rokli dosud nejsou odstraněny. „K dalšímu polomu dnes nedojde. Vítr jde totiž z jihovýchodu, a to je pro toto území dobré,“ tvrdí František Bárta ze Správy CHKO Železné hory.

V Lovětínské rokli, která je součástí Národní přírodní rezervace Lichnice – Kaňkovy hory, stále pokračují práce na zpracování následků větrné kalamity z 21. června 2007. "Měly trvat do konce roku, ale termín se nestihlo dodržet. Už ale spějeme k finiši, tento týden by měla být rokle už průchozí," ujišťuje vedoucí nasavrcké Správy Chráněné krajinné oblasti Železné hory František Bárta.

Správa CHKO Železné hory a Lesy ČR přistoupily k netradičnímu, avšak k přírodě šetrnému způsobu zpracování kalamity. Dříví nejprve lesní dělníci příčně rozřezávají motorovými pilami a kráčecí bagr jej následně ukládá mimo turistickou stezku a potok.