Oblastní spolek Českého červeného kříže (ČČK) vyhlásil humanitární sbírku na pomoc oblastem postiženým povodněmi. Na severní Moravu už v pátek odjeli dobrovolní hasiči z Chrudimě, Topole a Markovic, v sobotu je následovali dobrovolníci z ČČK Chrudim.

Odjezdu na Jesenicko předcházela jednání s vedením měst, obcí a krizových štábů, do kterých se zapojila i chrudimská radnice. Hasiči odjeli v pátek odpoledne do obce Bludovice, dobrovolníci v sobotu v pět ráno mířili do Jeseníku nad Odrou. Včera vyjíždělo auto s první humanitární pomocí. „Vezeme vysoušeče a oblečení, o které nás požádal tamní starosta,“ potvrdila ředitelka chrudimského oblastního spolku ČČK Anna Altrichterová. Prostřednictvím Chrudimského deníku zároveň požádala občany, aby v rámci svých možností pomohli lidem, kterým vzala velká voda všechno.

“Humanitární sbírka trvá do pátku 3. července. Potřeba jsou dezinfekční prostředky, Savo a podobně. Dále přijímáme nástroje a nářadí – lopaty, krumpáče, kolečka, pily nebo sekery. Budeme rádi, když lidé přinesou košťata, kartáče, kbelíky, hadry a úklidové rukavice,“ vypočítává Anna Altrichterová nejnutnější věci. Budou se přijímat v sídle chrudimského oblastního spolku ČČK v Městském parku, v budově bývalého finančního úřadu, a to denně od osmi do 18 hodin do pátku.

Bližší informace o sbírce lze získat na telefonních číslech: 469 620 318, 603 492 425 a 607 844 746.

„První zprávy od našich hasičů potvrzují, že je situace v Jeseníkách hodně špatná,“ dodává Altrichterová.