Jako každý rok přichystal místní aeroklub pestrý program Posvícenského létání ve Skutči. Během víkendu jsme tak mohli být svědky výsadků parašutistů i statických a letových ukázek nejrůznější letecké techniky, to vše za pohodové atmosféry prosluněného odpoledne.

Návštěvníky během víkendu lákali pořadatelé i na oblíbené vyhlídkové lety za krásami Chrudimska i Vysočiny. Divácky nejžádanějšími cíli tak zhusta byly zámek v Nových Hradech, přehrady v Hamrech a v Seči, či města Skuteč, Hlinsko a Litomyšl.

Nejen za památkami však s návštěvníky skutečští piloti v letadlech vyráží. Velmi oblíbeným cílem „vyhlídkářů“ jsou totiž i obce, kde žijí, s jejich vlastními příbytky. „Téměř vždy vozíme cestující podívat se na jejich domy či chaty, pohled z výšky na svá obydlí a místa, která znají, si nechá málokdo ujít,“ dodává pilot jednoho z vyhlídkových letounů František Hanák.

Pozornosti se tak mezi návštěvníky sobotního a nedělního dění na skutečském letišti těšily i třeba dvojvleky kluzáků a nízké přelety letounů s ukázkami dechberoucích vzdušných manévrů.

Na své si přišly všechny generace návštěvníků. Za parného odpoledne přišlo vhod i občerstvení a příjemné posezení u hudby. O hudební doprovod se během víkendu postarala tak jako loni hlinecká kapela Kapitol.

(mapa)