Jako tradičně všichni hustým sítem neprojdou, přijímací zkoušky jsou totiž velmi náročné. Zpravidla podmínky výběrového řízení splní padesát procent uchazečů.

Včera zkoušky začaly testem z tělesné přípravy, který hned na začátku ukáže, zda jsou uchazeči dostatečně fyzicky zdatní pro službu u praporu. Tento test se skládá ze silové a vytrvalostní části. Na uchazeče poté čekala výsadková překážková dráha, jejíž nejtěžšími součástmi jsou dva metry vysoká zeď a visutá kladina ve výšce tři metry.

Den u výsadkového praporu byl zakončen tříkilometrovým během dvojic. Dnešek bude mimo jiné ve znamení pětikilometrového pochodu s kládou a překážkové dráhy NATO pod dohledem inspektorů, kteří sledují také morální vlastnosti jednotlivých uchazečů. V plánu je i plavecká zkouška. Zítra uchazeče čeká velmi náročný pochod na 35 km, při kterém budou mít pětadvacetikilogramovou zátěž. Po této náročné disciplíně se ještě vydají na přesun zraněného na nosítkách.

Uchazeči budou plnit i různé testy a musí prokázat výbornou znalost angličtiny, která je při zahraničních misích nezbytná.