Na návštěvníky letos čeká řada změn. Změn, jež potěší i ty, kdož příliš nemilují ryčnou tlačenici zabalenou do křiklavých barev.

„Je připravena řada změn v rozmístění atrakcí a stánků. Posedět a odpočívat bude možno pod kostelem, k poslechu zde zahrají různé kapely, překvapení chystá také cirkus. Prý tu bude na návštěvníky čekat had i medvěd,“ uvádí Jiří Kadeřávek, ředitel městského kulturního střediska Chrudimská beseda.

„Obyvatele centra snad potěšilo, že letos jsme atrakce pustili do města až o dva dny později. Díky změnám v rozmístění atrakcí by také mělo být klidněji především na Resselově náměstí. Na místě zůstává stan, ve kterém se i během pouti budou konat další koncerty. Nejhlučnější atrakce letos z náměstí mizí, proto by měla být hudba dobře slyšet a do centra by se tak mohli vypravit i ti, kteří se atrakcím vyhýbají,“ domnívá se chrudimský starosta Jan Čechlovský. Pouť v duchovním rozměru si zase příchozí mohou vychutnat při bohoslužbách v neděli v 8.30 a v 10 hodin. Vystoupí na nich spojené sbory Salvátor a Vlastislav Heřmanův Městec s ředitelem kůru Tomášem Židkem jako dirigentem. Při slavnostní mši svaté v 10 hodin bude tradičně provedena Slavnostní mše „Salvátorská“, op. 79 od Karla Židka.

Pouť však přinese do Chrudimě i nevyhnutelná dopravní omezení. Řidiči musí počítat s úplnou uzavírkou centra od dnešních 14.00 hodin až do pondělí 10. srpna do 7.00 hodin. Informační centrum bude mít naopak po dobu pouti rozšířený provoz od 8 do 19 hodin. (man)