Kolotoče, houpačky a žaludek zvedající „hýbadla“ byly od rána do večera zaplněné. Například v sobotu v podvečer bylo docela obtížné prodrat se davem kozujícím Širokou ulicí a náměstím. Mnoho bývalých Chrudimáků využilo tradici k návštěvě rodného města a setkání s přáteli. Pouť si například nenechal ujít Milan Boržik, jehož jméno je spjato s ostrovem Phi Phi poškozeném vlnou tsunami. Boržik si život na thajském ostrově občas zpestří návštěvou Čech.

„Teď jsou tam monzuny, a tak je tady líp,“ říká. Starosta Chrudimě Jan Čechlovský nezaznamenal žádnou vážnou událost, jež by průběh pouti negativně poznamenala. „Počasí bylo nádherné a co jsem hovořil s lidmi, byli spokojeni. Děti se vyřádily, město nespadlo, a tak je to v pořádku,“ poznamenal včera.

Návštěva pouti znamenala pro mnohé rodiny s dětmi značné finanční vydání. „Jízda na labutích za šedesát korun, to je tedy síla. Měli bychom za to pěknou husu k obědu,“ zanadával si na drahotu Jiří Lesník, který přijel do Chrudimě s dětmi i vnoučaty ze Skutečska.

Zábavu na chrudimské pouti si nalezli všichni, bez rozdílu věku. Zatímco si děti užívaly na kolotočích a houpačkách, dospělí si rádi poseděli ve stínu pod slunečníky u chlazených nápojů a rychlého občerstvení. Na dračku šlo pivo, ledová tříšť nebo cukrová vata. Zvýšenou tržbu zaznamenaly i restaurace vokolí. Mnohé uspořádaly pro návštěvníky možnost zatancovat si. Etnická hudba zněla zrestaurace Festunk, veselo bylo i vrestauraci Kleopatra, kde u příležitosti pouťového veselí hrála skupina Wječná žízeň.