Datum chrudimské Salvátorská pouti balancuje již tradičně kolem obvyklého výplatního termínu většiny zdejších podniků a institucí, a tentokrát bylo opravdu ve většině případů „před“. Ke klidnějšímu dojmu z pouti ale přispěly i změny v rozmístění atrakcí, které ohlásila dávno před začátkem třídenní vřavy zdejší radnice.

Volněji tak bylo především na Resselově náměstí, kde se lidé vzájemně nešťouchali lokty pod žebry a dokonce se mohli posadit na lavice připravené pod rozlehlou střechou bílého stanu. Navíc bylo na náměstí o poznání méně rámusu. Stačilo však učinit jen pár kroků stranou a už jste byli lapeni. Půlku hlavy například bombardoval reproduktor s přebuzenými výškami doprovodné skupiny Michaela Jacksona, syčivě nepříjemný zvuk tryskal snad rovnou ze skutečného záhrobí. Na druhé ucho mezitím útočil neodolatelný mladík, zvoucí všechny na posledních dvacet volných sedaček prodloužené jízdy jakési fantastické atrakce.

Na pouti ani letos nechyběly oblíbené „močáky“ či mandle v cukru, také tentokrát zavoněly v prostoru pod sportovní halou grilované makrely. Ceny atrakcí se držely na obvyklé výši. Autíčko pro dva „za pade“, dvanáctka pivečko okolo třiceti korun, většina prodávajících si tak jistě přišla na své. Přesto se našli provozovatelé, kteří již „zvládli“ porušit novou městskou vyhlášku a točili například pivo i po půlnoci.

Spokojena by mohla být i radnice, statisíce by totiž měly zůstat také městské kase. Po započítání všech nákladů by měl zisk města činit přibližně 200 až 300 tisíc korun.