Díky slunečnému a suchému počasí se těžká vozidla do dějiště pouti dostala bez problémů. Travnatý povrch se tak jejich váhou nezničil jako před dvěma lety, kdy muselo vedení města do Bažantnice navážet písek a kameny pro zpevnění zbahněného povrchu.

 

Už léta ale existuje nepsané pravidlo: když o chrudimské pouti prší, v Heřmanově Městci je čtrnáct dní poté krásně. A naopak. „Teď bychom to měli odnést deštěm, ale já tomu nevěřím. Myslím, že to tentokrát bude jinak a také o naší pouti bude hezky,“ míní tajemnice Městského úřadu v Heřmanově Městci Hana Mifková.

Město už od pondělí zásobuje „kolotočáře“ elektrickou energií a pitnou vodou. V Bažantnici už stojí všechny atrakce, jejich počet dosahuje padesáti. Své zboží zde návštěvníkům nabídne dvě stě padesát stánkařů.

Heřmanoměstecká pouť má oproti chrudimské své specifikum – pondělní pokračování, kdyse ve městě slaví tradiční posvícení. Tento den vítají zejména nakupující, kteří si už vminulých letech ověřili, že se stánkaři zbavují sezónního zboží a mnoho věcí lze tudíž vHeřmanově Městci pořídit „za babku“. Pondělí si užívají i děti a mládež, protože provozovatelé atrakcí jim vrámci posvícení nabízejí časově prodloužené jízdy. Posvícení je ve městě tradicí, většina zaměstnaných si na tento den vpráci vybírá dovolenou.