„Co do objemu bylo nepořádku o něco více, než loni, ale lidé se už neumí trefit do popelnic a kontejnerů. Více toho bylo na zemi, než v koších. Časově jsme úklid náměstí zvládli v termínu, který jsme měli vymezený," říká Zdeněk Kolář s tím, že do hory odpadků se pracovníci technických služeb pustili už ve čtyři hodiny ráno a skončili kolem půl desáté dopoledne.

„Během letošní pouti nepršelo, i když by počasí mohlo být o chlup chladnější, ale myslím si, že pouť vyšla všem a byli spokojení jak návštěvníci, tak provozovatelé atrakcí," říká za pořadatele šéf Chrudimské besedy Jiří Kadeřávek a dodává: „Přes den sice bylo méně lidí, ale v podvečer už bylo návštěvníků dost. Na příští rok máme pár poznatků, jak rozestavět stánky a atrakce tak, aby nebyly tolik namačkané na sobě."

Milovníci kolotočů nebudou smutnit dlouho. Už 22. srpna začne Bartolomějská pouť v Heřmanově Městci. „Zájem prodejců stoupá. Letos budeme mít nové stánky s dřevěnými hračkami a keramikou. Zbývá nám už jen 12 volných míst," dodává heřmanoměstecká místostarostka Zdeňka Sedláčková.

LUKÁŠ VANÍČEK