Při zásahu se zranil hasič, který se propadl při rozebírání střechy.

Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu za hodinu.

„Hasiči ihned provedli průzkum, zda se uvnitř nikdo nenachází. Vysvobodili jednu kočku a nasadili dva proudy C, vysokotlaký proud na půdní prostor a provedli i kontrolu celého půdního prostoru,“ popsala zásah mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková s tím, že následně bylo nutné rozebrat střešní krytinu a dohasit všechna ohniska.

V tu chvíli ale pro hasiče nastala dramatická situace.

„Při prováděném rozebírání střešní konstrukce došlo k propadnutí zasahujícího hasiče. Ten byl ihned pomocí nosítek transportován z půdy dolů a předán do péče zdravotníků,“ sdělila Horáková.

Plameny zcela zničily i karavan, který se nacházel v těsné blízkosti pergoly a v němž byly umístěny dvě propan butanové lahve, které musely být ochlazovány tak, aby nedošlo k jejich explozi. V přístavku měl muž schován kompresor, gril a další věci.

Na místo dorazil i vyšetřovatel hasičů, podle kterého požár mohla závada na elektrokole.

„Požár s největší pravděpodobností způsobila technická závada na baterii elektrokola, které bylo uložené s ostatními věcmi v pergole,“ řekl Martin Vojta, vyšetřovatel příčin vzniku požárů HZS Chrudim.

Škodu odborníci předběžně vyčíslili na 1,3 milionu korun. Uchránit se podle hasičů podařilo majetek ve výši 5 milionů korun.