Zájem o předměty a zážitky je značný. Ve středu v poledne se aktuální vydražená částka vyšplhala na více než 24 tisíc korun, což je trojnásobek loňského výtěžku dražby.

Lidé vyhledávají v Čertovské dražbě především gastrozážitky, kterých je nabízeno skutečně hodně a každý si může vybrat, zda si pochutná na pizze anebo využije výhodnou nabídku posezení v kavárně. Na odbyt jdou vína, kosmetické služby anebo sportovní oblečení.

Čertovskou dražbu podpořil Jaroslav Kulhavý, olympijský vítěz v cyklistice. Do dražby věnoval podepsaný dres: „Myslím, že právo na práci má každý z nás, i s ohledem na omezení, které člověk nemůže sám ovlivnit. Proto rád podpořím Čertovskou dražbu a zároveň lidi, kteří si hledají práci," řekl Jaroslav Kulhavý.

Dobročinnou aukci pořádá nezisková organizace Rytmus Chrudim, o. p. s. již druhým rokem. Výtěžek z aukce poputuje na poskytování sociálních služeb. Ty jsou zaměřeny na vyhledávání zaměstnání pro zdravotně znevýhodněné občany.

Rytmus Chrudim je ve práci vynalézavý a činorodý „Uplynulý rok byl pro nás rokem velkých změn. Asi největším úspěchem pro nás bylo rozšíření služby podporované zaměstnávání na Svitavsko a Orlickoústecko, kde vznikla nová pracoviště a díky tomu získali zaměstnání další lidé se znevýhodněním. Další novinkou, kterou připravujeme, je podpora lidí se znevýhodněním v samostatném bydlení," uvedl ředitel společnosti Petr Kuneš.

(mp, ron)