Chrudimská radnice s předstihem upozorňuje na fakt, že většina zaměstnanců Městského úřadu v Chrudimi se ve středu 8. prosince 2010 příštího týdne zapojí do jednodenní protestní stávky vyhlášené Českomoravskou konfederací odborových svazů.

Úředníci tak nebudou přítomni na pracovištích a lidé by k vyřízení svých záležitostí měli využít jiné dny. O detailech stávky bude ještě Chrudimský deník podrobněji informovat i s ohledem na další úřady a instituce. A kde že je ta dobrá zpráva? Zkusme se bez ní tentokrát obejít.

Do stávky se zapojí například i část provozních zaměstnanců ZŠ a MŠ Krouna. Stávka se však nedotkne běžného provozu základní či mateřské školy nebo školní družiny, omezen bude pouze provoz ve školní jídelně. Ta bude ve středu 8. prosince vařit pouze pro MŠ a pro doplňkovou činnost, pro žáky ZŠ a zaměstnance ZŠ a MŠ bude mimo provoz.

"Dle sdělení stávkového výboru protest podporují všichni provozní zaměstnanci školy. S ohledem na děti v MŠ a na skutečnost, že protest je namířen proti vládě a nikoliv proti obchodním partnerům, zajistí někteří provozní zaměstnanci stravování v MŠ a cizích strávníků," uvedl k tomu na webových stránkách obce Krouna ředitel zdejší základní školy.

(man, red)