Ti méně šťastní se snaží alespoň ukrýt do stínu nebo se zásobit něčím dobrým k pití. Při venkovních pochůzkách přijdou vhod i pítka instalovaná v centrech některých měst a obcí. Pokud fungují. V Chrudimi se z nich můžete občerstvit na Resselově náměstí, čehož včera hojně využívali především tamější trhovci. Pítko na náměstí U Vodárny ale téměř nefunguje. Tedy alespoň včera z něj vytékal jen přerušovaný řetěz kapek.

Pítko mohou lidé využít také na Poděbradově náměstí nebo v Husově ulici v Hlinsku. „Obě pítka fungují,“ hlásil včera pracovník městského informačního centra.

Pítko je k dispozici také na náměstí v Třemošnici. V Seči sice samostatné pítko není, ale pitná voda tu k dispozici přesto je. „Každý může bez problémů použít vodovod ve veřejných záchodcích na náměstí,“ připomíná sečský starosta Marcel Vojtěch.

V nejhorší situaci jsou ti, kteří musejí i ve vedrech těžce fyzicky pracovat. Jako například asfaltéři pokládající v nový živičný povrch na Škrovádském nábřeží ve Slatiňanech. Ti totiž museli čelit nejen slunci, ale i horku sálajícímu z čerstvého asfaltu.

Před teplem se snaží chránit také policisté ve službě. „Užívají polokošile určené právě pro letní období. Jsou vyrobeny ze speciálních materiálů. Plátěné košile tak policisté mění za polokošile ze savého a prodyšného materiálu, podobného tomu, ze kterého mají sportovci své dresy,“ vysvětloval včera mluvčí chrudimské policie Lukáš Maier.