Rekonstrukce nejvytíženějšího heřmanoměsteckého dětského hřiště je takřka skončena a hřiště už zase naplno slouží místní heřmanoměstecké omladině.

„Moc se mi líbí a podle prvních reakcí malých uživatelek a uživatelů se i záměr náležitě vydařil," uvedl heřmanoměstecký starosta Josef Kozel. „Co mne zaujalo na prvním dnu užívání je, že děti se automaticky zuly a běhaly po hřišti v ponožkách, ačkoliv mohou na hřiště bez problémů v botách. No, snad mi nezačnou maminky na radnici nosit ponožky," usmívá se starosta.

Loužím odzvonilo

Hřiště u MŠ Jiráskova a v blízkosti základní školy ve své předchozí podobě nepřálo dětským hrám především za velkého sucha nebo naopak po vydatnějších deštích. Za suchého počasí se totiž za hrajícími si dětmi zdvihala oblaka nepříjemného prachu a po dešti zůstávaly na hřišti ležet louže vody.

DĚTI SI NA HŘIŠTĚ našly velmi rychle cestuDěti se tak občas vracely domů ze hřiště zaprášené nebo promáčené. To již teď ale nehrozí, neboť původní písek nahradila moderní a bezpečná měkká dopadová plocha.

Už jen drobnosti

Do rekonstrukce uvedeného hřiště investovalo město Heřmanův Městec celkově přibližně čtyři sta tisíc korun. V této částce jsou již započítány rovněž drobné práce a dodělávky, s jejichž provedením je počítáno ještě po skončení uvedené hlavní fáze rekonstrukce.

„Bude ještě následovat drobná oprava a nátěr herních prvků a také doplnění hřiště ozdobným plůtkem, aby děti byly na hřišti i opticky chráněny," upřesnil heřmanoměstecký starosta Josef Kozel.

(man)