„Lidé se mě ptají, co s tím můžeme dělat. Také vím, že se již připravuje jakási petice našich obyvatel za znovuzavedení ztraceného přípoje,“ uvádí prachovická starostka Bohuslava Čepová.

Starostka připouští, že vlakem, který nyní ze směru od Přelouče končí již v Heřmanově Městci, nejezdilo ve všední mnoho cestujících.

„Byla to však poslední rozumná možnost, jak se například ze směru od Prahy do naší obce dostat. Teď sice přijíždí ještě jeden autobus, cesta s ním je ale zdlouhavá, jelikož absolvuje zastávky v širokém okolí,“ upřesňuje Čepová.

Problém je prý rovněž v tom, že heřmanoměstecké vlakové nádraží je od toho autobusového na příslovečné míle daleko. „Hlavně starší lidé mají co dělat, aby tu vzdálenost včas urazili,“ dodává Čepová.

V boji za ztracený přípoj přispěchal obci na pomoc také heřmanoměstecký starosta Aleš Jiroutek, který již s prachovickou starostkou na uvedené téma jednal.

„Zkusíme společně oslovit dopravní výbor krajského úřadu, zda nebude možné s tím něco udělat. Spoj se nakonec týká i heřmanoměsteckých občanů, z nichž mnozí například pracují v prachovickém Holcimu. A lidé z Prachovic k nám zase přijíždějí za svými nákupy,“ uzavírá starosta Jiroutek.