Tento přechod se nachází u nákupního střediska zvaného Borzna a nemá světelnou signalizaci. Silnice je navíc hlavní komunikací při projíždění Chrudimí.

Otázka pro všechny byla stejná: Jak se dotyčný chodec cítí při přecházení vozovky v tomto sněživém a mrazivém počasí?

Přes tento přechod přešly v průběhu jedné hodiny ranní a jedné odpolední zhruba dvě stovky chodců. Rozhovory policista provedl se všemi věkovými skupinami. Osloveno bylo necelých čtyřicet přecházejících účastníků silničního provozu.

Nejčastější odpovědí oslovených občanů bylo, že pokud na přechodu dohlíží na bezpečnost policista, tak se cítí bezpečněji. Pokud zde policisté nejsou, je mnohdy dosti obtížné přejít tento hlavní tah na Pardubice či Slatiňany. Zazněly i odpovědi, že v tomto počasí jsou přechody hodně nebezpečné, neboť bílé pruhy jsou velmi kluzké. Jeden chodec si na takovémto přechodu při pádu zlomil ruku.

Z některých odpovědí našich teenagerů bylo patrné, že na nějaký pocit bezpečí příliš nedbají. Moc hezké bylo poslouchat ty nejmenší školáky. Ochotně povídali, jak je rodiče naučili správně přecházet.

Na jedné věci jsme se přecejenom všichni shodli. Opatrnosti v silniční dopravě není nikdy dost.

Aby cesta do školy či do práce byla příjemná, dostal každý oslovený chodec malou sladkost v podobě cumlavého policejního bonbónu. Ti nejmenší pak navíc reflexní samolepku.

por. Mgr. Tesař Jiří, tiskový mluvčí