Zastupitelé rozhodnou o osobnosti města
V budově chrudimského městského úřadu v Pardubické ulici se v pondělí od 16 hodin uskuteční 4. řádné zasedání Zastupitelstva města Chrudim. Na programu jednání bude například přidělení sportovních nebo kulturních dotací a zastupitelé se vyjádří rovněž k udělení titulu Osobnost města Chrudim za rok 2014. Mezi mnoha dalšími projednávanými body nebude chybět ani roční monitorovací zpráva o postupu realizace Integrovaného plánu rozvoje města Chrudim.

Radniční opozice nabírá v Chrudimi dech a bývá slyšet stále častěji.

Už to ale není dílem dříve tak odbojného Romana Málka (Koalice pro Chrudim), který se po váhání nakonec přece jen začlenil do vládnoucího radničního šiku. Oněmi oponenty kladoucími všetečné dotazy teď bývají zastupitelé z hnutí ANO 2011, místní komunisté i malý, ale dosti hlasitý tandem chrudimských Svobodných.

A právě Svobodní o sobě nechávají slyšet i před pondělní zastupitelskou schůzí. Vadí jim totiž, že na řádném jednacím programu opět chybí jimi prosazovaný bod, jímž chtějí přimět radnici k průhledné publikaci podkladů pro zastupitele na internetu. Tam by k nim kdykoliv měl přístup i kterýkoliv z občanů.

Kvůli formálnímu nedostatku svého návrhu neuspěli Svobodní už minule. Teď jsou ale přesvědčeni, že návrh je v pořádku. „K našemu překvapení ale tento bod starosta na program jednání nezařadil a nedostali jsme ani žádné zdůvodnění tohoto kroku. Starosta nereaguje ani na naše dotazy. Takovou aroganci moci odmítáme," soptí Svobodní.

Realitou ale je, že starosta měl v minulém týdnu dovolenou a tajemník MěÚ František Chmelík Deníku řekl, že Svobodní návrh neodevzdali s patřičným desetidenním předstihem. „Pokud by si ale zastupitelé na začátku pondělní schůze odhlasovali příslušné rozšíření programu, i tento bod může být nadále projednán," upozorňuje tajemník.