ČERVENEC

K prvnímu dni letních prázdnin se završily několikaleté snahy o sloučení chrudimských fotbalových klubů AFK a SK. K tomuto datu vznikl společný Městský fotbalový klub Chrudim. Po šedesáti letech se stal Hrochův Týnec opět městem. Změna statutu prý přinesla Týnci větší výdaje.

SRPEN

V polovině měsíce začal archeologický průzkum na trase budoucího, neustále odkládaného obchvatu Chrudimi. Tropická vedra sužovala okres, ale na Svratouchu teplotní rekord překonán nebyl. Hlinecký Rychtář přivítal na den otevřených dveří 5000 návštěvníků, vytočilo se 14 tisíc piv.

ZÁŘÍ

Událostí desetiletí na chrudimské kulturní scéně bylo otevření Muzea barokních soch. Na začátku září tragicky zemřel při dopravní nehodě na křižovatce U Bídy v Chrudimi dlouholetý funkcionář a trenér Sokola Chrudim Jaroslav Šplíchal, který před dvěma lety obdržel ocenění osobnost roku.

ŘÍJEN

Okresní soud zprostil obžaloby dva odpovědné pracovníky, kteří měli podle obžaloby podíl viny na smrti parašutisty v roce 2009. Chrudim uspěla v Jižní Koreji na finále světové soutěže The LivCom Awards 2011. Rostoucí míra vandalství přinutila hlinecké radní zakázat požívání alkoholu na veřejnosti.

LISTOPAD

Chrudimský nováček české fotbalové ligy završil kalendářní rok nevídanou sérií 31 mistrovských utkání bez porážky. Do ohrady slatiňanského zámeckého parku se vrátilo plemeno koně Převalského. Hlinečtí otevřeli nové multifunkční centrum, kde premiérově vystoupila Věra Špinarová.

PROSINEC

Od nového jízdního řádu došlo k omezení provozu na některých železničních tratích, spuštěn byl nový integrovaný systém Iredo. Lidé na Chrudimsku uctili na mnoha místech památku zesnulého prezidenta Václava Havla. V Chrudimi zavzpomínali na jeho tehdejší návštěvu v roce 1996.

Nejdůležitější události první poloviny roku 2011 si můžete prohlédnout zde.

(red)