„Účastníci na rozdíl od TECHNOhrátek tentokrát nebudou ve všech případech v soutěži manuálních aktivit nebo ve vědomostním kvízu hájit barvy svých škol, ale spojíme je do tzv. barevných družstev. V menších skupinkách budou muset nejen vzájemně spolupracovat, ale získají také více času i prostoru na proniknutí do základů oborů i připravených činností,“ vysvětluje Michaela Kratochvílová, manažerka projektu ZDRAVOhrátky.

Stanoviště se zajímavými aktivitami
Názvy šesti speciálních stanovišť, jimiž žáci postupně projdou, jsou dostatečně výmluvné – transfúzní stanice, práce s handicapovanými, první pomoc, chirurgové, zdravý životní styl, chůva v akci. Na závěr pobytu na každém pracovišti absolvují aktéři soutěžní úkol, který budou bodovat pedagogové střední školy.

„Myslím, že jsme zvolili zajímavé aktivity. Žáci si například vyzkoušejí přípravu a podání transfúze, zvládnutí první pomoci u simulované dopravní nehody, obvazovou techniku nebo poznávání zdravých potravin,“ upřesňuje Zdeňka Hrochová, ředitelka Střední školy zdravotnické a sociální Chrudim.

ZDRAVOhrátky dále zamíří 15. listopadu do Střední školy zdravotnické Svitavy, 29. listopadu do Střední školy zdravotnické a sociální Ústí nad Orlicí a 13. prosince do Střední školy zdravotnické Pardubice.