"Jsem obyčejný důchodce, mým koníčkem je rybaření. Také čtu noviny, ve kterých se dnes hemžízprávy o nepoctivcích, podvádění, katastrofách, nehodách… O to překvapivější je má následující zkušenost," popisuje celý příběh Jaroslav Petrus z Bítovan.

"Před měsícem jsem navštívil nákupní středisko ve Slatiňanech. V prvním patře mě při nakupování obsluhovala prodavačka vietnamské národnosti Ha Tran Thi. Moc česky neuměla, ale přesto jsem si tam koupil tři rybářské pruty. Zaplatil jsem slušnou cenu a spokojeně jsem odešel, abych mohl nákup řádně využít.

Po třed týdnech jsem se rozhodl doplnit svou rybářskou výbavu, zamířil jsem tedy do osvědčeného obchodu ve Slatiňanech. Vstoupím, slušně pozdravím – známá prodavačka je tu.Jde ke mněa lámanou češtinou mi vysvětluje, že mi při minulém nákupu vrátila nechtěně méně pěněz. A teď po třech týdnech to napravuje!

Nejen, že si mě po takové době pamatuje, ale vrací mi peníze, o které jsem tehdy nákup přeplatil. Přitom jsem o tom neměl ani tušení, protože cena mi při placení přišla odpovídající.

Celá událost mě opravdu velmi udivila. Takovou poctivost a vstřícnost jsem zatím nikde jinde nezažil. A zvlášť v dnešní době se mi to zdá neuvěřitelné. Za vrácené peníze jsem pořídil další prut a ještě mi nějaké drobné zbyly. I vám všem přeji, abyste také narazili na podobně poctivé a vstřícné obchodníky, kterých by jistě mělo být nejen u nás mnohem víc," uzavírá překvapený zákazník.