Lyžařská střediska v regionu mají dostatek technického sněhu, lyžuje se v Čenkovicích, Dolní Moravě, Českých Petrovicích, ale i v Dlouhoňovicích a v České Třebové.

Lyžuje se za ceny vedlejší sezony


„Technického sněhu máme dost a stále zasněžujeme, záruka lyžování je určitě do ledna. Asi budeme postrádat pěknou ladovskou zimu, kdy je všechno zasněžené a bílé, ale to postihlo spoustu lyžařských středisek. Kvalita přírodní kulisy je tedy nižší,“ popsal situaci v Dolní Moravě manažer střediska Ski Sněžník Oldřich Štos. Areál je v provozu částečně, proto se stále lyžuje za ceny vedlejší sezony. Mimo provoz je například „černá“ sjezdovka, lyžuje se na „dolních“ sjezdovkách. V provozu je také dětská loučka s obslužným lanem. Lyžuje se denně od 9 do 16 hodin, do středy také od 18 do 21 hodin. Silvestrovské lyžování skončí úderem 16. hodiny.
V Čenkovicích, kde na lyžaře čekají upravené sjezdovky, 20 centimetrů sněhu a mimosezonní ceny, se bude lyžovat i na silvestra večer. V poslední den roku budou vleky v provozu od 8.30 do 16 a od 17.30 do 21 hodin.

Vlek zastaví až před půlnocí

V Dlouhoňovicích, kde sjezdovku zprovoznili včera, se bude dokonce lyžovat téměř do posledních minut letošního roku, vlek se zastaví čtvrt hodiny před půlnocí, jinak se lyžuje od 9 do 18 hodin. Na sjezdovce je 35 centimetrů technického sněhu.
Třiceticentimetrová sněhová vrstva leží v Českých Petrovicích. Děti tam jezdí za poloviční ceny a mají k dispozici dětské hřiště i lyžařskou školu.
„Obleva je silnější, než jsme čekali. Sníh mizí před očima,“ vzkazují svým příznivcům z areálu v Přívratu, který je kvůli nepřízni počasí, stejně jako areály v Jablonném nad Orlicí, Mladkově a Pastvinách, mimo provoz. V nedaleké České Třebové se vlek ale nezastavil. Na Pekláku se lyžuje na polovině sjezdovky. Na silvestra bude areál v provozu od 9 do 16 a od 17 do 20 hodin.