Teploty posledních dnů už sice jakoby slibovaly nástup jara, v lyžařských areálech se ovšem zdaleka nevzdávají. Přestože taje, díky pevnému základu, který na řadě sjezdovek tvoří umělý sníh, se stále lyžuje. A fandové lyžování mohou za svým sportem vyrazit také o tomto víkendu. Mnohá střediska hlásí přijatelné podmínky, někde připravují i tradiční akce na sněhu.


Chystají se závody i karnevaly

Středisko zimních sportů v Čenkovicích hlásilo ve sředu více než půl metru sněhu na sjezdovkách. Na sobotu zde připravují tradiční loučení se sněhem a maškarní rej, který bude opět řídit vládce tamních hor Čembusák. „Podmínky pro lyžování jsou dobré, víkendem samozřejmě nekončíme, budeme jezdit, dokud bude sníh,“ prohlásil Milek Dvořák z českotřebovského Ski klubu.

V Českých Petrovicích na sobotu chystají otevřený závod, již osmý ročník „Petrovického slalomu“ o pohár starosty obce. „Závod je určen všem lyžařům, tedy od nejmenších dětiček až po veterány. Na sjezdovce máme metr sněhu, sice se čeká déšť, ale ani ten by sjezdovkám neměl nějak zásadně ublížit,“ řekl Deníku provozovatel areálu Miroslav Baier.

V Dolní Moravě věří, že by mohli lyžovat až do Velikonoc. Alespoň tak to včera odhadl Oldřich Štos z místního lyžařského areálu. „Sníh je v nižších polohách mokrý, nahoře pak mírně zmrzlý, je ho do devadesáti centimetrů,“ uvedl. „Vyvrcholení sezony“ zde plánují až na příští sobotu, kdy budu připraveny soutěže pro děti, živá hudba nebo pečené prase.

Velmi dobré podmínky nabízí lyžařům středisko ústeckého Ski klubu v Říčkách v Orlických horách, všechny sjezdovky jsou otevřené a upravené. V sobotu se na Můstku uskuteční večerní paralelní slalomy, na které naváže noční diskotéka v Iglu stanu.

Dostatek sněhu hlásí také z Pekláku v České Třebové, kde se na nedělní odpoledne připravuje dětský karneval na sněhu. Navíc se zde lyžuje se slevou. Slevu na jízdném nabízejí také ve středisku v Přívratu nedaleko České Třebové, kde se bude zřejmě lyžovat o tomto víkendu naposledy.
Vrásky na čele už ovšem mají například provozovatelé lyžařského areálu v Dlouhoňovicích u Žamberka, kde už přerušili provoz.