Ze sousedících městských sportovišť navíc nad chodník prorůstají náletové keře a stromy bránící pohodlné cestě. „Když prší a větve ztěžknou, tak vytváří nepropustnou mokrou clonu, která místy zabírá více jak polovinu chodníku," píše se mimo jiné ve stížnosti, kterou před několika dny obdrželi radniční úředníci.

Ředitel městských sportovišť Luděk Marousek pak slíbil, že nechá obratem odstranit větve, které mohou po dešti působit problémy. „Už je to splněno," hlásil včera. S chodníkem to ale bude horší. „Větší oprava chodníku v ulici Dr. Milady Horákové mezi okružními křižovatkami u nemocnice a u Tesca je vázána na vyřešení sjezdu ke sportovištím, cyklopruhům na komunikaci v návaznosti na zprovoznění první části obchvatu, veřejné osvětlení a zajištění chodníku v místě svahu na sportoviště. Z tohoto důvodu se aktuálně provádí jen lokální výsprava asfaltového krytu chodníku," uvedl investiční technik Miroslav Beránek.

„Dnes si musejí řidiči při příjezdu od nemocnice cestou na sportoviště opravdu hodně zajíždět. To je špatně," potvrzuje plány města na vybudování nového sjezdu místostarosta Jaroslav Trávníček. Kdy ale dojde na naplnění tohoto záměru, to místostarosta prozatím neví.