Jde o příčky mezi koupelnou a WC, které museli kvůli pantům oken montážníci ubourat. Jinak by okna nešla otevřít. „Prý jsme si příčku postavili načerno, což není pravda. Bydlím tu jednadvacet let a nic takového jsem neudělal. Teď to ubourali a dají tam nějakou desku. To bude vypadat hrozně,“ rozčiluje se jeden z nájemníků.

Podle tiskové mluvčí chrudimské radnice Sylvy Drašnarové jiné řešení oken a stávajících příček neexistuje, protože architektonický charakter domu postaveného v roce 1922 musí být zachován.

„Nejedná se o mezibytovou příčku, v tomto případě jde o oddělení koupelny od WC. Funkčnost okna je plně zachována, úprava nesnižuje uživatelskou hodnotu bytu,“ řekla Sylva Drašnarová.

Poznamenala zároveň, že stavba dosud není dokončena a město by určitě nepřevzalo nekvalitní práci. V každém případě se stávající tloušťka zděného přepažení u oken zachovat nemůže, okna by nešla otevírat. Nájemníci se tedy budou muset smířit s tím, že příčka bude v jednom místě zúžena.

Město musí nyní stihnout dané termíny dokončení. „Pokud bychom stavbu pozastavili, mohli bychom přijít o státní dotaci. V případě tohoto domu v Rooseveltově ulici čp. 490 je termín 18. prosince,“ dodala Drašnarová.

Výměna oken je jen prvním krokem v revitalizaci domů v lokalitě pod chrudimským nádražím. Následovat budou další stavební úpravy, například fasády nebo instalace dálkového vytápění.