Příčinou výměny mrtvých těl je s největší pravděpodobností chybný nalepovací štítek na dveřích chladícího zařízení. Pohřební služba si tělo převzala a a poté se ukázalo, že patří jinému člověku.

Pavel Kožený, vedoucí oddělení komunikace a marketingu Nemocnice Pardubického kraje, a. s., včera Chrudimskému deníku potvrdil, že se tato nepříjemná věc stala. „K záměně těl došlo, byla ale včas zjištěna a provedena náprava. Dále bylo přijato ve společnosti organizační opatření a maximalizována kontrola vedoucí k zamezení opakování této situace. S rodinami došlo na základě aktivního jednání k dohodě," poskytl Pavel Kožený oficiální vyjádření Nemocnice Pardubického kraje, a.s.

Vyjádření poskytl Deníku i 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek. „Nebylo to selhání systému, ale jednotlivce. Takové věci se už nesmí opakovat," řekl Roman Línek. Smutná událost je podle jeho slov velkým impulzem k programu Přátelská nemocnice, který ctí dobré lidské zacházejí s pacienty, příbuznými a případně i pozůstalými. „To , co se stalo, je jedním z mnoha důvodů tento program realizovat," dodal Roman Línek.