Sněhová děla už jsou na sjezdovku namířena a čeká se jen na jejich spuštění, jemuž dosud bránila nedostatečně nízká venkovní teplota. „Děla jen jen vystřelit, ale teplota musí ještě trochu klesnout. Ideální je, pokud jsou venku alespoň mínus tři stupně. Doteď bylo jen nepatrně pod nulou. Velký význam hraje i relativní vlhkost vzduchu, která je teď poměrně vysoká. Čím vyšší je vlhkost vzduchu, tím nižší potřebujeme teplotu," konstatuje jednatel Ski klubu Hlinsko Robert Vokáč.

Mají i meteostanici

Aktuální povětrnostní podmínky mapuje pro provozovatele skiareálu malá samostatná meteorologická stanice vybavená všemi potřebnými čidly. Údaje o směru větru, vlhkosti vzduchu a také o panující venkovní teplotě a hodnotě rosného bodu pak míří na veřejně přístupnou webovou stránku areálu, kde je vyhodnocují pracovníci obsluhy sjezdovky.

Řekne-li se umělé zasněžování, většina z nás si možné představí samostatně pracující stroje napojené na přívod vody a elektřiny a fungující v podstatě bez zásahu člověka.

Opak je ale pravdou. Jak Robert Vokáč upozornil, z hlediska servisních pracovníků sjezdovky služba ve skutečnosti představuje docela náročný sportovní výkon. „Obsluha musí i několikrát za noc vyšlapat zhruba půl kilometru do kopce se stometrovým převýšením," připomněl Robert Vokáč.

Nahoru a dolů

Lidé z obsluhy musejí u každého z děl především zkontrolovat množství a kvalitu produkovaného sněhu. „Až dvakrát za noc se také mění filtry, které se nacházejí na vstupu do sněhového děla. Stroj se vypne, odkalí, osadí se čistým filtrem a znečištěný filtr je snesen dolů do dílny, kde se později s pomocí pro tento účel zakoupené záchodové štětky vyčistí. Lidé u sjezdovky jsou tak v noci převážně celou dobu venku a do tepla se dostanou jen tehdy, když potřebují například na záchod," popisuje režim na svahu Robert Vokáč. „To vše přitom dělají jen za úplně minimální mzdu, takže se jedná spíš o jakýsi druh docela náročného koníčka," ujišťuje jednatel hlineckého ski areálu.

Hlinečtí doufají, že počasí letos umožní zprovoznění areálu v období před vánočními prázdninami, neboť právě období prázdnin zpravidla představuje až třetinu sezónních tržeb. „Ceny za lyžování necháváme na loňské úrovni," připomněl Robert Vokáč.