Ski klub Hlinsko má na zasněžení sjezdovek pět nových děl, která se řadí k evropské špičce. Jsou schopna vytvořit sníh už při minus dvou stupních a navíc jsou úsporná na vodu.

Nyní je v provozu malá a velká sjezdovka a dětský svah, který v létě členové klubu rozšířili a může sloužit i sáňkařům a bobistům. Krátký slalomový svah, který využívají i členové lyžařských týmů ze sousedních okresů, bude zprovozněnv nejbližších dnech.

Pro návštěvníky hlineckého Skiareálu je jistě příznivá zpráva, že ceník nebyl v letošním roce změněn, vše zůstává při starém. Půjčovna nabízí kvalitní vybavení, k dispozici je dostatek sjezdových lyží, holí, bot i snowboardů pro všechny věkové kategorie. Pro nováčky je k dispozici škola lyžování a snowboardu, lidé ze vzdálenějších míst mohou využít ubytování v blízkosti sjezdovky.

Provozní doba je ve všední dny a v sobotu od 8.30 do 20 hodin, v neděli od 8.30 do 17 hodin. Ti, kteří si chtějí zpestřit sportem Štědrý den, mohou na sjezdovce lyžovat až do 15. hodiny a otevřeno bude také na Silvestra, kdy je konec provozní doby stanoven na 17. hodinu.