Radní v tomto týdnu zároveň rozhodli o jednotlivých příspěvcích nepřesahujících částku padesáti tisíc korun. Celkem tak rozdělili 386 420 korun, přičemž o jednotlivých příspěvcích nad padesátitisícovou hranicí má právo právo rozhodnout až chrudimské zastupitelstvo.

Široký záběr dotací

V rámci zmiňovaných menších dotací radní město nezapomnělo například na sportovní klub Shotokan karate Chrudim, který obdrží 20 130 korun, středisko Zálesák získá 31 740 korun, lyžařský oddíl TJ Chrudim se může těšit na 20 610 korun.

Na Sdružení rodičů a přátel DDM Chrudim je pamatováno částkou 38 400 korun a například Sportovní jezdecký klub při Školním statku Chrudim, Vestec získá 26 640 korun.

Došlo i na kulturu

Radní rozdělili i 611 tisíc na kulturu ve městě, kdy sami opět rozhodli o částkách do 50 tisíc korun. Kromě dotací na běžnou činnost organizací a spolků v celkové výši 355 tisíc korun bylo poskytnuto například 25 tisíc na pořádání Chrudimského zvonku, Šance pro Tebe získala na festival filmů Jeden svět částku 20 tisíc korun a uspělo například i sdružení Yanderov, jež získá 50 tisíc na pořádání hudebního festivalu.