Rada města rozhodla, že bude v příštím roce pořádat další tematický rok, a to s názvem Chrudim sportuje. Předloňský rok byl věnován hudbě, loňský divadlu a filmu a letos se dění odvíjí od Roku baroka.

V současné době sportovní komise připravuje základní koncepci. „Budeme rádi, pokud se nám podaří zapojit nejrůznější sportovní organizace, instituce, společnosti, ale i jednotlivce. Je úplně jedno, zdali se bude jednat o kolektivní či individuální sport. Vítán je každý, kdo chce dát o sobě vědět a uspořádat akci či některé tradičně pořádané zpřístupnit veřejnosti,“ říká místostarosta města Roman Málek.

Výhodou tematických roků je i propojení na aktivity v cestovním ruchu. „Návštěvníka do města lépe získáme na akci. A když už na ni je, tak se zastaví v místním muzeu či restauraci,“ uzavírá Málek.

Pracovně – informační schůzka se podle jeho slov uskuteční začátkem října, ale případní zájemci mohou dát o sobě vědět vedoucí odboru školství na mailovou adresu jana.stehlikova@chrudim-city.cz.

Stejně jako v oblasti hudby, divadla a filmu se může Chrudim chlubit osobnosti ze světa sportu.

Z Chrudimě pocházejí hokejista Petr Průcha, desetibojař Jiří Ryba, karatista Jiří Pokorný nebo šachista Viktor Láznička. Sportovní fanoušci Era–Packu Chrudim by jistě dali na první stupeň zájmu svůj futsalový klub, který získal renomé po celé Evropě a může se chlubit mnoha prestižními tituly.

Znáte další úspěšné sportovce spojené s Chrudimí?Diskutujte pod článkem!