Vánoční pohledy se vlivem rozmachu mobilních SMS zpráv posílají již poměrně zřídka. Přesto jsem potřeboval pár známek a zašel si pro ně na poštu.

Nechtěl jsem známky s vánoční tématikou, protože bych je všechny nepotřeboval. A co s nimi například na Velikonoce? Poprosil jsem tedy o deset známek s panem prezidentem. K mému překvapení mi však řekli, že takové známky nemají. Nabídli mi tedy známky s jakýmsi růžovým květem a nápisem „Růže”. Nic víc.

Tento druh kupuji už řadu let. Vždycky jsem si myslel, že to je náhoda, a že známky s hlavou státu mají. Dnešní odpověď pošty mi vrtá hlavou. Stále si myslím, že by mělo být samozřejmé, aby svrchovaný svobodný stát prostřednictvím pošty prodával na známkách portrét hlavy státu, rozhodně spíše, než nějakou kytku. Napadá mě, když tomu tak není, kam se asi poděla úcta k osobě, reprezentující náš stát. Ať si o tom myslí každý, co chce, ale bylo tomu tak dřív a mělo by tomu tak být i dnes.

V této souvislosti člověka maně napadne už jenom to, jestli v tom „nemá prsty” ČSSD, která má ve znaku právě růži, a zajišťuje si tak tímto způsobem svoji nenásilnou propagaci. Ale to už asi přeháním…

(vm)