Celou akci odstartuje v 17 hodin utkání mezi domácím týmem a výběrem Pardubického kraje. Na Tento zápas naváže večerní show, kdy se v Hlinsku od 19.30 hodin postupně představí Jakub Smolík či Monika Absolonová. Zhruba ve 22 hodin se mohou návštěvníci těšit na ozvučený ohňostroj. Následovat bude kapela Jam& Bazaar Revival a program uzavře od půlnoci taneční zábava.

Přijede FC Senec

Na pátek je naplánován samotný turnaj, jehož hlavními aktéry budou týmy FK Jablonec, SK Sigma Olomouc, FC Hradec Králové a slovenský FC Senec. „Jde o účastníka nejvyšší slovenské soutěže. Původně sice měla přicestovat Artmedia Petržalka, ale nakonec zvolila jiný program. Korektně však za sebe zajistila náhradu. FC Senes skončil v minulém ročníku slovenské ligy na osmém místě,“ vysvětluje jednatel FC Hlinsko František Jůn.

Letošní turnaj se oproti předešlým ročníkům hraje o čtrnáct dnů dříve. Důvodem je snaha Hlineckých zajistit kvalitní sportovní úroveň akce. „Za dva týdny bychom už nesehnali prvoligové týmy kvůli tomu, že už se v tomto období soustřeďují na začátek ligové soutěže. Hrají se také překola pohárů a mužstva volí už jiný typ přípravy, proto na turnaje v tomto pozdějším období nechtějí jezdit,“ vysvětluje František Jůn.

Slavnostní výkop turnaje je v pátek pět minut před desátou hodinou dopoledne. V prvním zápase proti sobě nastoupí SK Sigma Olomouc a FC Hradec Králové. Ve druhém utkání změří síly FK Jablonec a FC Senec. Utkání o třetí místo se uskuteční od 16 a finále od 17. 30. hodin. Slavnostní vyhlášení výsledků je naplánováno na 19. 15 hodin.
O půl osmé si přijdou na své příznivci dua Eva a Vašek. Program turnaje pak ukončí diskotéka. Kromě toho však už od 15 hodin budou na hřišti s umělým povrchem připraveny hry a soutěže o sladké ceny pro malé návštěvníky. V 16 hodin se mohou děti těšit na Bublinovou show.

Pohled do historie

Historie turnaje se začala psát v roce 1993, kdy Miroslav Hebký a František Jůn uspořádali jeho první ročník. Od té doby se v Hlinsku vystřídala celá plejáda reprezentantů i dalších známých osobností. Mezi nimi například Jaromír Jágr, Dominik Hašek, ze světa showbyznisu pak vloni Martin Maxa, před tím Lenka Filipová a nespočet dalších umělců. Pořádání turnaje se za posledních patnáct let tedy stalo významným mezníkem hlineckého fotbalu.

„Každý rok nabízíme program, který má svoji kvalitu jak po sportovní tak i kulturní stránce. Myslím, že letos bude divácky velmi atraktivní, kromě samozřejmě pátečních zápasů, hned úvodní utkání ve čtvrtek, kdy se střetne FC Hlinsko s výběrem kraje,“ podotýká člen výboru FC Hlinsko Luboš Akrman. Jako velký úspěch hodnotí Akrman skutečnost, že se do Hlinska podařilo získat koncert dua Eva a Vašek. „Je to mimořádně populární duo a určitě stojí za to jej slyšet. Jistě si jej spousta lidí nenechá ujít,“ míní Akrman.

Pozvánka od starostky

Město Hlinsko každoročně podporuje konání turnaje formou grantu. „Jde o jednu z nejvýznamnějších sportovně společenských akcí ve městě, při které je program připraven pro celé rodiny,“ vysvětluje starostka Magda Křivanová. Podle jejích slov by si tedy veřejnost neměla nechat ujít ani letošní ročník.
„Určitě zvu všechny ve čtvrtek a v pátek do sportovního areálu v Olšinkách. Jsem si jistá, že se nikdo nudit nebude,“ doplňuje vzápětí Magda Křivanová.