Nejdelší akcí spojenou s prázdninami a vysvědčením jsou Pololetní prázdniny na Palučinách. Pořádá ji stejnojmenný spolek už do čtvrtečního odpoledne a potrvá až do neděle. Prvním bodem programu je nic nedělat a užít si volno. Budou se vyrábět svíčky, péct koblihy, bude se hrát a zpívat u ohně, bavit se budete moci venku i v příjemně vyhřátém srubu.

„Pololetky“ v Hlinsku  Páteční pololetní prázdniny mohou děti v Hlinsku strávit bowlingem, výtvarnou dílnou nebo deskovými hrami. To všechno je pro ně připraveno v Domě dětí a mládeže. Pořadatelé prosí zájemce, aby se vybavili sálovou obuví s bílou podrážkou, hodit se bude i svačina.

Ve Slatiňanech bude mimořádně otevřený hřebčín. Od pátku až neděle je připravena expozice historických kočárů i prohlídka hlavních stájí. A protože se jedná o akci konanou o pololetních prázdninách, svou roli zde bude hrát i vysvědčení. Ten z návštěvníků, který předloží vysvědčení se samými jedničkami se může těšit na jeden prohlídkový okruh podle vlastního výběru zdarma.

Městská knihovna v Chrudimi se v pátek zaměří na ty, kteří dávají přednost poklidnému trávení volno v teplém interiéru a rádi tvoří.
Pro děti od osmi do dvanácti let je připravena dílna s názvem Jak se tvoří komiks. Dílna začíná o půl deváté a její ukončení je naplánováno na druhou hodinu odpolední.

Účastníci – na akci je nutné se dopředu přihlásit – se naučí nakreslit vlastní komiks, ale dozví se také spoustu zajímavých informací o tom, co to vlastně komiks je, jaká je jeho historie a pravidla. S sebou přezůvky a vlastní výtvarné potřeby.