Zamýšlenou výstavbu bytových a rodinných domů na chrudimském Skřivánku blokuje nedořešená dopravní obslužnost lokality. Proti prodeji částí svých parcel se tu stavějí dva majitelé pozemků v okolí, bez jejichž souhlasu nebude možné vybudovat vozovku v požadované šestimetrové šíři.

Není o čem jednat

Lokalitu Skřivánek pojí s městem od jihu úzká vozovka ze směru od Škroupovy ulice. Na severu se skrz stávající zástavbu klikatí komunikace ústící do Olbrachtovy ulice. Ta je však pro potřeby stovek budoucích obyvatel rovněž zcela nedostatečná a měla by být zčásti nahrazena spojkou podél vlakového nádraží.

Jednání s majiteli pozemků se ujalo město, které předpokládalo, že „bod Skřivánek" zařadí už na program zářijové schůze zastupitelů. To se ale nakonec nestane, neboť k dohodě s majiteli pozemků nedošlo. „Není-li definitivní dohoda, není co předkládat. Bod se zřejmě dostane až na program prosincové schůze," uvedl chrudimský místostarosta Jan Čechlovský.

Motýl čeká na nektar

Za výstavbou domů na Skřivánku stojí společnost Parnassius apollo, jejíž název v češtině značí motýla jasoně červenookého. „Motýlí" investor se ale svého nektaru zatím nedočká.

„O posledním vývoji jednání dosud nejsem informován. Pokud ale vím, v jednom případě vlastník žádá zaplatit mnohem vyšší cenu a ve druhém případě majitel pozemek vůbec nechce prodat," uvedl člen představenstva společnosti Jiří Wiesner.