Nová sportovní hala nejen že vyhoví současným technickým standardům, ale bude i větší. Využívána má být hlavně širokou veřejností, avšak dál bude samozřejmě k dispozici i žákům místní základní školy.

Stávající tělocvična s dosluhujícím zázemím, vybaveným například více než padesátiletými sprchami, teď sportovce odjinud moc neláká. Když se k tomu přidá i zmínka o plísni nebo o narušené statice tělocvičny, skoro nikdo se do letité budovy nehrne. „Velmi špatné je navíc i vytápění tělocvičny nebo její osvětlení," doplňuje ještě starosta města Jan Macháček.

Nové sportoviště by potěšilo třeba prosečské fotbalisty, stejně jako florbalisty ze sportovní organizace Orel Proseč nebo místní sokoly. „Například náš nohejbalový oddíl by získal možnost hrát své zápasy na novém hřišti o předepsaných rozměrech a totéž by se týkalo i volejbalistů," uvedla jednatelka Sokola Proseč Šárka Zahradníková.

Prosečští disponují architektonickou studií a halu by chtěli postavit do roku 2018. Odhadují, že její zbudování vyjde na 10 až 12 milionů korun. „Takovou částku by město mohlo splatit ve střednědobém horizontu, a to i bez dotace," dodal starosta Jan Macháček.