„Výčet hřibovitých hub teď můžeme zahájit hřibem kovářem, který rostl už od poloviny května a jehož sezóna stále trvá. K němu se postupně přidal klasický bílý hřib dubový, ale dnes už je možné najít i hřiby koloděje nebo hřiby smrkové. Ze suchohřibů se objevil hřib žlutomasý neboli babka. Rostou také kozáci a křemenáče. Není to ale tak, že vezmete košík a za chvíli ho naplníte. Houby se pořád ještě spíš hledají, než aby se prostě sbíraly,“ vysvětluje Libor Tmej.

Lahodné růžovky

Z letních lupenatých druhů je teď podle něj možné nalézt například žampiony, holubinky či bedly a na chladnějších místech lze stále ještě narazit také na čirůvku májovku nebo na závojenku podtrnku. Tedy na typické houby jara. „V posledních dnech začala růst i muchomůrka růžovka, kterou já považuji za jeden z vůbec nejchutnějších druhů. Růžovkou nikdy nepohrdnu, je to luxusní houba,“ pokračuje Libor Tmej.

Uprostřed hlubokých lesů se zatím plodnicím příliš nedaří. „Najdeme je spíš v městských či zámeckých parcích. Doporučit lze i okraje lesů, různé remízky, palouky, hráze rybníků, příkopy, okraje cest a rozhraní odlišných biotopů. Například hranici jehličnatého a listnatého lesa,“ doplňuje Libor Tmej.

S vláhou je to teď podle choceňského mykologa lepší, než tomu bylo stejnou dobou loni. Voda prý ale v krajině stále ještě chybí. „Zaplať bůh za chladnější a srážkově bohatší květen, protože duben představoval úplnou katastrofu. V květnu se nasytila alespoň svrchní vrstva zeminy. Současná horka doprovázená silným větrem ale už zase houbám nesvědčí,“ hodnotí Libor Tmej současný charakter počasí.

Houby potřebují čas

Mykolog Pavel Brůžek ze Zaječic na Chrudimsku je na startu sezóny docela optimistický. „Proti loňsku jsme na tom o dost lépe. Je ale fakt, že množství srážek se místy hodně lišilo. Například při nedávné noční bouřce spadlo ve Slatiňanech okolo 10 milimetrů srážek, ale v blízkých Zaječicích už to bylo 30 milimetrů. Na bohaté houbařské nálezy je ale stále ještě poměrně brzo. Mycelium se musí po dlouhotrvajícím suchu nejprve důkladně zmátořit. Věřím ale, že během několika málo dnů by pro běžného houbaře nemusel být větší problém nasbírat dostatek hub třeba na smaženici,“ uzavírá Pavel Brůžek.