Sex, pohlavní styk, intimní věci a láska – tak zněly nejčastější odpovědi na otázku, s čím by se školáci svým rodičům nikdy nesvěřili. Velmi často pak děti doma podle průzkumu Deníku tají své zkušenosti s alkoholem či cigaretami. Mezi odpověďmi se však objevila i krádež nebo blíže nespecifikovaný „velký průšvih“. Nemálo je ovšem také těch kteří nevědí, s čím by se rodičům nikdy nesvěřili.

Naopak dětí, které se domnívají, že by před rodiči dokázaly mluvit o všech svých problémech, je na Chrudimsku minimum. „Kdybych chodila s klukem, asi bych to rodičům neřekla,“ odpovídá dvanáctiletá Denisa Křivská ze Sobětuch. Žákyně šesté třídy v minulosti „zatloukla“ některé drobné prohřešky. „Teď se to prozradí, ale snad se tolik nestane. Rozbila jsem třeba hrneček a svedla jsem to na staršího bráchu. Ani mě to nemrzelo,“ dodává dívka bezelstně.

Většina dotázaných uvedla, že žije v úplných rodinách. Z průzkumu lze vyčíst i to, že pokud už je rodina neúplná, děti jsou většinou v péči matky. Podobné údaje vyplývají z exkluzivního průzkumu, který provedl náš Deník mezi školáky po celé ČR včetně Chrudimska. V následujících dnech budeme přinášet další zajímavé poznatky.