Vzhledem k velkému množství snímků omluvte prosím pomalejší načítání galerie!

V Hlinsku paní učitelka Dagmar Soukupová uvítala prvňáčky ve své třídě I.B v ZŠ Resslova. První čtvrthodinka byla seznamovací hlavně pro rodiče. Štěbetavý ruch v jednu chvíli rázně pominul když paní učitelka oznámila první domácí úkol. Naštěstí šlo jen o nadepisování sešitů. Oddechli si hlavně rodiče.

V Chrudimi jsme navštívili s redakčním fotoaparátem také 1.B, v tomto případě šlo ale o třídu prvňáčků učitelky Ivy Valentové na Školním náměstí. „Těším se hodně, hlavně na čtení,“ prozradila nám tady například malá školačka Nikolka Vondrová, zvídavě přitom listující barevným sešitem pro matematiku. To už se ale ujala slova paní učitelka Valentová. „Tak mi povězte, jestli se někdo z vás do školy bál?“ zeptala se úvodem dětí. Ruku ihned zvedlo děvčátko v zadní lavici: „Já se bála. Slyšela jsem od kamarádky, že je to prej hrůza,“ vysvětlila dívenka neohroženě a ihned sklidila bouřlivý smích všech přítomných rodičů. V tu chvíli zmizely poslední slzičky i z tváří těch dětí, jež původně usedly do své lavice se značnými obavami.

Vyzdobené třídy a svátečně naladění učitelé přivítali včera i děti v Základní škole v Třemošnici. „Do první třídy tu letos nastoupilo 25 prvňáčků, stejně jako v loňském roce. Jejich třídní učitelkou bude Eva Čermáková, uvedl zástupce ředitele František Kučera. Prostřednictvím školního rozhlasu děti uvítal ředitel školy Lubomír Marek. „O prázdninách byl proveden generální úklid, vymalovaly se třídy a do osmi učeben budou instalovány interaktivní výukové tabule,“ připomněl ještě ředitel. Prostřednictvím rozhlasu pak děti přivítal také starosta města Stanislav Peca.

V Nasavrkách zahájil školní rok starosta Milan Chvojka, jenž dětem předal nově zcela zateplenou školu. Děti ho za to na oplátku potěšily čerstvě upečeným dortem ve tvaru knihy.

(rl, man, P. Kalina, M. Vaňkát)