„Ve čtyřech třídách máme po 28 dětech. V té páté, určené dětem vyžadujícím zvláštní zvýšenou péči, je v současnosti 18 předškoláčků,“ hlásí zdejší ředitelka Iva Malinová. Ředitelka je zároveň přesvědčena, že při loňském zápisu uspěli v Chrudimi všichni žadatelé o umístění. „Nemohu to tvrdit s určitostí, ale pokud pracující maminka školku sháněla, tak nakonec uspěla. I když se její dítě možná nedostalo zrovna tam, kam jej rodiče chtěli od počátku umístit.“

Malinová nechce předpovídat, jak tomu bude v následujícím školním roce. Sama ale pozoruje, že dětí se nyní opravdu hlásí více než dřív. „Jak hovořím s řediteli a pedagogy z ostatních zařízení ve městě, plno budou mít zřejmě všude,“ dodává Malinová.

O konkrétních číslech pro nový školní rok bude v Chrudimi možné hovořit až po zápisech, které se konají na počátku března. Pokud by se počet žadatelů zase o něco zvýšil, bude zřejmě možné otevřít některé z v minulosti uzavřených tříd. Nabízejí se například prostory v mateřské škole v sídlišti U Stadionu.

„Politika chrudimské radnice se mi zdá v této oblasti poměrně osvícená. Věřím proto, že se na možný problém připravuje s předstihem,“ uzavírá ředitelka Malinová.