První exemplář hřibu dubového našel amatérský mykolog Jiří Laštůvka už minulou neděli. K téhle první vlaštovce pak v průběhu týdne přibyly ještě desítky dalších kovářů a objevilo se rovněž několik hřibů dubových. „Co vím od kamarádů, tak začaly růst i první křemenáče nebo lišky a zaznamenal jsem i nález prvního hřibu plavého,“ říká Jiří Laštůvka. „Houby letos začaly vystrkovat klobouky opravdu brzo, ale perspektiva je nedobrá. V lesích přetrvává veliké sucho. V předpovědích počasí jsme sice celý týden slyšeli řeči o očekávaných srážkách, ale skutečnost byla někde úplně jinde. Hlinecku se déšť dál v podstatě vyhýbal,“ pokračuje mykolog.

Jeho slova potvrzuje například i situace zanesená do hydrometeorologických map po noci ze čtvrtka na pátek. Zatímco například na Královéhradecku tou dobou napadlo místy až několik desítek milimetrů vody, chrudimským okresem se přehnaly jen slabé přepršky. Na většině míst tak spadl sotva jeden litr vody na metr čtvereční půdy a do lesů se takovýto deštík vůbec nedostal.

„Na sucho už letos doplatily jarní kačenky a smrže, jejichž růst se po slibném začátku nakonec úplně zastavil. Také první hřiby jsou oschlé, rozpraskané a ožrané od slimáků. Já jsem je všechny ponechal na místě, protože mám zásoby z loňska a je před námi ještě celá houbařská sezóna. Ale kdo by si chtěl pochutnat na letošních houbách, ten může, při troše štěstí, pomýšlet i na čerstvou smaženici nebo dobrou houbovou polévku. Připomínám ale, že hřib kovář zůstává bez alespoň dvacetiminutové tepelné úpravy mírně jedovatý,“ dodal Jiří Laštůvka.