Jak uvádí velitel MP Hrochův Týnec Pavel Kouba, strážníci pravidelně řeší například špatná parkování, občanská soužití nebo opilce na veřejnost, nicméně valnou část případů na sociální síti prostě nepublikují.

DENNÍ RUTINA

„Naše činnost je rozmanitá, stereotypní někdy až nudná, ale je potřebná. Městská policie dohlíží zejména na místní záležitosti veřejného pořádku, preventivně působí proti kriminalitě, řeší občanské soužití, narušování veřejného pořádku, drobné krádeže, parkování vozidel, kontrolujeme parky, hřbitovy, problémová místa apod. Denně kontrolujeme veřejný pořádek až ve dvaceti obcích. Výčet by byl velký, ale tuto činnost nezveřejňujeme z mnoha důvodů – něco pro mlčenlivost nebo pro další šetření uvést nemůžeme. Mnohé věci nepovažuji za zajímavé a hlavně nemám čas sedět u počítače a psát," uvádí Pavel Kouba.

ČTENÉ MÉDIUM

Nejčastěji se proto na facebookovém profilu objevují psi ne proto, že by je strážnici chytali ve velké míře, ale proto, že se jim pokoušejí co nejrychleji nalézt majitele.

„Za devět měsíců odchytla městská policie na katastru Hrochova Týnce, Chrasti, Chroustovic a Rosic jedenáct psů," nahlíží do statistiky velitel strážníků s tím, že na své oficiální stránce na sociální síti zveřejňují nejen „vlastní" nalezence, ale i ty mazlíčky, kteří se ztratí nebo je objeví jiní obyvatelé regionu.

„Snažíme se psy co nejrychleji vrátit jejich majitelům. Je to výhodné pro všechny strany – pro majitele, psa i pro daňové poplatníky, že se za jejich peníze nemusíme o nalezence dlouho starat," vysvětluje Pavel Kouba a pokračuje:

„Psa neuložíme do šanonu. Je to zodpovědnost a starost o takové zvíře pečovat. Náš Facebook bereme jako velmi čtené médium, které nám pomáhá najít buď majitele nebo zájemce o adopci," uzavírá obhajobu strážník.

MOŽNÉ POSILY

„V rámci daných možností jsem s prací městské policie spokojen," říká starosta Hrochova Týnce Petr Schejbal. Možné rozšíření počtu mužů a žen zákona sice nevyloučil, nicméně podle jeho slov záleží hlavně na spolupráci s okolními obcemi. Jednání už proběhla, nicméně výsledek je takový, že by obce strážníky měly rády, ale nemohou si je ze svých finančních prostředků dovolit.