V sobotu byl slavnostně otevřen nový útulek pro opuštěná nebo týraná zvířata. Jeho patronem se stal bavič Vladimír Hron.

„Občas mezi pejsky a kočičky zavítám a přivezu jim něco dobrého,” přislíbil dobře naladěný Hron a naznačil, že kvůli „určitým vazbám” bude jezdit do Chrudimi často. Ještě před otevřením útulku, který bude nově sloužit jako azyl také pro kočky, odešli téměř všichni psi do „adopce”, takže před zahájením provozu mohl návštěvníky přivítat pouze jediný obyvatel.

Jak se lidé při prohlídce nového zařízení v areálu Technických služeb v Sečské ulici shodli, zázemí pro opuštěná zvířata je skvělé a v létě by mohlo sloužit i nenáročným lidem. Každopádně se psi a kočky dočkají perfektní péče díky týmu, který chce co nejlépe zkvalitnit dočasný pobyt chlupáčů, k nimž byl osud zatím nepříznivý.

Provoz útulku, jehož stavba začala v červnu, budou zajišťovat dva zaměstnanci Technických služeb, kteří zvítězili ve výběrovém řízení. Psi mají zajištěnou celodenní péči, o venčení se postarají jak jejich pečovatelé, tak i dobrovolníci.

Webové stránky jsou pravidelně aktualizovány. Kapacita útulku je až 25 psů a šest koček.

Zájemci o adopci zvířete se mohou seznámit s provozním řádem na webové adrese www.utulek-chrudim.cz.

Video ze sobotního otevření:

Zdroj: Youtube

(ron, kd)