Barbora Ševiolová, Chrudim, 29 let

Podle mého názoru se náš trh s biopotravinami v poslední době rozhodně zlepšil. Přijde mi, že se o ně lidé i víc  poptávají. Myslím si ale, že kupovat tyto potraviny se v vyplácí jen v něčem. Rozhodně jsou kvalitnější oproti těm „obyčejným" v obchodech.  Spousta produktů je ale prostě jen značka a jsou jen o něco dražší. Navzdory ceně si však občas nějaký ten bioprodukt dopřeji.

Jan Rompotl, Chrudim, 64 let

Přijde mi, že biopotraviny skutečně vyrábí asi jen polovina výrobců, jak to tak v naší republice chodí. Přesto biopotravinám věřím, že se třeba nesmí  ošetřovat chemickými postřiky. Není je tak lehké vypěstovat, takže mi ani nepřijdou předražené. Občas je kupuji. Podle mého soudu jsou biovýrobky rozhodně víc k dostání, chodí k nám i hodně letáků, takže i informovanost je už docela velká.

Hana Michálková, Chrudim, 52 let

Sice osobně biopotraviny moc nepoužívám, ale myslím si, že se trh s těmito produkty rozhodně zlepšil. Je lepší nabídka, výrobě se věnuje víc firem a větší počet lidí. Jsem zdravotnice, takže nálepce bio moc nevěřím a přijde mi, že se ty potraviny liší jen v ceně. V tomto ohledu jsem prostě skeptická. Potraviny, co běžně konzumujeme, jsou sice levné a nejsou zdravé, ale na ty drahé prostě nemáme.

Tomáš Veverka, Chrudim, 22 let

Biopotravinám samozřejmě věřím, protože na jejich kvalitu jsou certifikáty. Myslím si, že biopotraviny stojí za to kupovat, vždyť jsou mnohem zdravější, než zbylé potraviny v obchodech. Přijdou mi lepší, protože v nich nejsou pesticidy a další chemické látky. Trh je sice dobrý, ale řekl bych, že český národ na biopotraviny nemá tolik financí a jen 10 procent populace biovýrobky kupuje.  (lv)