Alena Kaplanová, Tuněchody, 58 let

Je to hrůza, tolik lidí mrtvých. Myslím si, že prohibice je řešení v této době a v této situaci. Stát by do budoucna měl dělat větší kontroly, protože přes hranice se sem dostává  spousta chemikálií. Vše je strašlivě propojené, v tom nebude jen Česko

Michal Sládek, Praha, 24 let

Je to krok správným směrem, ale když lidi budou alkohol chtít pít, tak si  tu cestu najdou, jak se k němu dostat. Nevím, jestli prohibice vůbec něco vyřeší. Alkohol nepiji, takže se mě situace vůbec netýká a nejsem nějak vyhrazený proti tomu. Ze své strany si toho nechci nijak účastnit.

Zdeněk Roubíček, Chrudim, 57 let

Deset let se tady pálí a vláda nereagovala. Tohle se dřív nebo později stát muselo. Prohibice nikdy nic nevyřešila. Stoupne kriminalita, vzroste černý trh a zvýší se nezaměstnanost. Teď  je na řešení docela pozdě. Alespoň by měli být kontroloři vybavení přístroji, aby  vzorek vyhodnotili hned.

Hana Dostálková, Chrudim 57 let

Prohibici zavedli podle mě včas, ale myslím si, že už je na řešení dost pozdě. Stát měl zasáhnout už hodně dávno., Žádné domácí zásoby alkoholu nemám. Prohibici sama nepociťuji a vůbec mi to nevadí. Je to podle mého názoru velmi dobře, že ji zavedli.   (lv)